Scoring – 2016

Cup Total

Texas
Mexico
54.5
49.5
 

Day 1 – Alternate Shot

Texas
Mexico
10.0
16.0
16-18 Boys
Gibson/Bailey * 3Up Herrera/Maisterra
Smith/Ryan * 1Up Gonzalez/Navarette
Edsall/Donielson * 3&2 Villanueva/Padilla
14-15 Boys
Wehman/Hankamer 4&3 * Madariaga/Alavarez
Punzo/Chang * 6&4 Quintanilla/Temelo
12-13 Boys
Sosa/Perez * 5&3 Morales/Maurer
Burke/Huang 5&4 * Barahona/Arronte
Perez/Kugle 2&1 * Moya/Barbachano
Heffernan/Davis 4&3 * Vega/Legarreta
10-11 Boys
Fang/Petruzzelli AS Estrada/Magallanes
Zou/Hernandez * 3&2 Encinas/Gomez
Cardenas/Kramp 3&2 * Bonequi/Campo
8-9 Boys
O'Rear/Parmar * 8&7 De La Llave/Fernandez
McKay/Suges 3&2 * Solorza/Zaldumbide
Miller/Morales 5&3 * Carrillo/Barahona
7U Boys
Lu/Duggal AS Arista/Fernandez
Parmar/O'Rear 5&3 * Del Campo/Magallanes
14-18 Girls
King/Kim 2Up * Lopez/Montemayor
Nguyen/Nguyen 1Up * Alonso/Camarena
12-13 Girls
Honea/Fox 6&4 * Garcia/Madariaga
Morales/Tomanka * 5&3 Burgos/Alonso
10-11 Girls
Zweig/Whorton * 2&1 Temelo/Fisher
Flores/Givens 1Up * Sandana/Arronte
Madden/Stewart 1Up * Calleja/Cano
7-9 Girls
Huang/Clemente 3&2 * Carrillo/Kirokian
Factor/Yepez 5&3 * Cantu/Calleja

Day 2 – Best Ball

Texas
Mexico
17.0
9.0
16-18 Boys
Gibson/Bailey AS Maisterra/Padilla
Smith/Ryan * 1Up Navarrete/Herrera
Edsall/Donielson * 3&2 Gonzalez/Villanueva
14-15 Boys
Chang/Hankamer * 1Up Madariaga/Alavarez
Punzo/Wehman 5&4 * Quintanilla/Temelo
12-13 Boys
Sosa/Perez * 2Up Morales/Arronte
Burke/Heffernan * 2Up Barahona/Barbachano
Kugle/Huang AS Muarer/Moya
Perez/Davis 5&4 * Vega/Legarreta
10-11 Boys
Fang/Zou * 3&2 Encinas/Estrada
Hernandez/Cardenas 3&2 * Bonequi/Campo
Kramp/Petruzzelli * 3&2 Magallanes/Gomez
8-9 Boys
Parmar/Suges * 3&2 Carrillo/Solorza
McKay/Miller * 7&5 Barahona/Zaldumbide
O'Rear/Morales * 3&2 De La Llave/Fernandez
7U Boys
Lu/Duggal * 4&3 Arista/Fernandez
Parmar/O'Rear * 3&2 Del Campo/Magallanes
14-18 Girls
King/T Nguyen AS Lopez/Montemayor
Kim/J Nguyen 2Up * Alonso/Camarena
12-13 Girls
Honea/Fox AS Garcia/Madariaga
Morales/Tomanka 3&2 * Burgos/Alonso
10-11 Girls
Zweig/Whorton * 3&2 Temelo/Cano
Flores/Givens 5&4 * Saldana/Arronte
Madden/Stewart 1Up * Calleja/Fisher
7-9 Girls
Clemente/Yepez * 1Up Carrillo/Kirokian
Factor/Huang * 2Up Cantu/Calleja

Day 3 – Singles

Texas
Mexico
27.5
24.5
16-18 Boys
ANDREW GIBSON 1Up * JUAN ANTONIO PADILLA
RYAN BAILEY * 1Up GERARDO HERRERA
AUSTIN SMITH 2Up * MIGUEL MAISTERRA
COLTON RYAN * 3Up RICARDO GONZALEZ
ETHAN EDSALL * 3Up RODRIGO NAVARRETE
COLE DONIELSON * 2Up XAVIER VILLANUEVA
14-15 Boys
HANSEUNG (HS) CHANG * 1Up ALEJANDRO MADARIAGA
MARCO PUNZO 6&5 * ANDRES QUINTANILLA
JACK WEHMAN 1Up * HORACIO TEMELO
DALLAS HANKAMER * 7Up PABLO FIDEL ALVAREZ
12-13 Boys
JACOB SOSA AS OMAR MORALES
EVAN PEREZ * 2Up JULIO ARRONTE
JACK BURKE 2Up * JUAN PABLO VEGA
ZACH HEFFERNAN AS MANUEL BARBACHANO
EVAN KUGLE 1Up * DANIEL MAURER
TREED HUANG 1Up * RODRIGO BARAHONA
COLIN PEREZ 2Up * EDUARDO RODRIGUEZ MOYA
IAN DAVIS 2Up * SEBASTIAN LEGARRETA
10-11 Boys
ETHAN FANG * 3&2 ISMAEL ENCINAS
DANIEL ZOU * 4&3 JUAN ANDRES MAGALLANES
ANDREW PETRUZZELLI * 3Up RAFAEL ESTRADA
DAVID KRAMP * 3Up GERARDO GOMEZ
STEPHEN HERNANDEZ 4Up * SANTIAGO BONEQUI
DOMINIC CARDENAS 1Up * AARON MARTIN DEL CAMPO
8-9 Boys
SHIV PARMAR * 5&4 JOSE RAUL CARRILLO
DUFF MCKAY AS IAN BARAHONA
RHETT O'REAR * 3Up ANTONIO ZALDUMBIDE
NATHAN MILLER * 5&4 FRANCISCO SOLORZA
ZAC MORALES * 2Up EDUARDO RAMIREZ DE LA LLAVE
STEVEN SUGES * 5&4 ALVARO FERNANDEZ
7U Boys
ABHAY DUGGAL * 6&4 LUIS BERNARDO ARISTA
AADI PARMAR * 1Up JUAN PABLO MAGALLANES
ANDREW LU * 8&5 MATEO FERNANDEZ
RAFE O'REAR 4Up * RICARDO MARTIN DEL CAMPO
14-18 Girls
TRINITY KING AS CORY LOPEZ
JACQUELINE NGUYEN 1Up * SARA CAMARENA
LAUREN KIM * 3&2 IVANNA MONTEMAYOR
TIFFANY NGUYEN AS DANIELA ALONSO
12-13 Girls
GABRIELLA TOMANKA * 1Up CAMILA MADARIAGA
RYANN HONEA 2Up * ESTIBALY GARCIA
BROOKE MORALES 4Up * PAOLA ALONSO
ELLEE FOX * 2Up DANIELA BURGOS
10-11 Girls
AVERY ZWEIG 2Up * SOFIA TEMELO
CHARLIE WHORTON 5&4 * ALEXA SALDAÑA
BELLA FLORES 3&2 * MARIA FERNANDA CALLEJA
ALYSSA STEWART 2Up * ZARAH JESSIKA FISHER
JENNA MADDEN 1Up * MARIANA ARRONTE
SYDNEY GIVENS * 3&2 ANDREA CANO
7-9 Girls
GIANNA CLEMENTE 2Up * LARISSA CARRILLO
MAYE HUANG * 1Up MAYTE CANTU
BEANS FACTOR * 3Up MARIA JOSE CALLEJA
KHLOE YEPEZ 4Up * ARAXI KIROKIAN